Илон Маск не е најбогатиот човек во светот, на негово место дојде многу познат богаташ


Џеф Безос повторно ја презеде титулата најбогат човек во светот. Сопственикот на Амазон го престигна шефот на Тесла и Спејс Икс Илон Маск, според индексот на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Кога станува збор за Илон Маск, донирањето од богатството почнува од – дома. Истрагата на Њујорк тајмс објавена овој викенд откри ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американските милијардери продаваат акции на големо, што ги зголемува стравувањата од претстојната финансиска катастрофа. Сето ова можеби е случајност, но ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп за време на вчерашното интервју за Си-Ен-Би-Си изјави дека му помагал на милијардерот Илон Маск додека бил во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Технолошкиот гигант Nvidia се соочува со тужба од група автори кои рекоа дека ги користела нивните дела заштитени со авторски права ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 3 минути Неуралинк на Илон Маск се соочува со истрага на американската Администрација за храна и лекови ФДА набргу откако милијардерот најави ...
| | веќе видена | слични

За прв пат од јануари 2023 година, компанијата „Тесла“ на Илон Маск падна од листата на десетте најголеми американски компании по пазарна капитализација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илон Маск не е најбогатиот човек во светот, на негово место дојде многу познат богаташ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: