Економски

СДСМ откако е на власт сиромаштијата расте рапидно. Сиромаштијата го достигна врвот, за сега има околу 500.000 граѓани кои живеат во бедни услови, и не можат ...
сите 19 | | | веќе видена

После извршените консултации со пратеничката група и врз основа на дискусијата на затворената седница на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Извршниот Комитет на ...
сите 185 | | | веќе видена

Зоран Заев ги задолжува македонските граѓани по 2,5 милиони евра секој ден. И празник и делник Зоран Заев зема едно ипол евро, кое ќе треба да го враќа секој ...
сите 3 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ при вчерашното гостување на емисија на 1ТВ посочи дека Заев се обидува да направи стабилизација на сопствената позиција ...
сите 28 | | | веќе видена

Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во Само вистина рече дека тој смета дека најавената „метла“ на премиерот Заев ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска во вечерашното гостување на телевизија Телма ја објасни новата социјална реформа и мерките кои ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Амбасадорот на Романија во Република Македонија, Виорел Станила. На средбата беше ...
сите 32 | | | веќе видена

Денеска се одржа аукција на државни хартии од вредност на која Владата ги задолжи граѓаните за нови 40 милиони евра . Со ова задолжување вкупниот долг кој ...
сите 17 | | | веќе видена

Петре Шилегов е олицетворение на целата некултура на СДСМ. Деновиве Шилегов од позиција на градоначалник на град Скопје јавно искажа говор на омраза и ...
сите 33 | | | веќе видена

Заевизмот деновиве е пуштен на најсилно! Заев повторно покажа дека не се грижи за државата, а се грижи за сопствениот бизнис и за сопствениот рејтинг во ...
сите 31 | | | веќе видена

Неправдата, лошиот стандард, сиромаштијата се работи кои се заеднички за луѓето од сите вери, заедници, државјани на нашата Македонија. Нема напредок додека ...
сите 166 | | | веќе видена

Специјалните единици на косовската полиција, Росу, во акцијата што од утрово ја спроведуваат во општините со мнозинско српско население во северно Косово, го ...
сите 139 | | | веќе видена

Народниот правобранител Иџет Мемети од собраниската говорница денеска го елаборираше Годишниот извештај на омбудсманот во врска со состојбите на почитувањето и ...
сите 15 | | | веќе видена

Македонската асоцијација на новинари (МАН) го осудува вербалниот напад на премиерот Зоран Заев врз новинар на Инфомакс за време на изјавите по извршниот одбор ...
сите 25 | | | веќе видена

Реализацијата на државните инвестиции во Република Македонија целосно потфрли, согласно објавените податоци на Министерството за финансии. Продолжува рекордно ...
сите 10 | | | веќе видена

next