Економски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на социјалните мрежи во новата објава вели дека Владата не се бори против загадувањето и ги излажала граѓаните ...
сите 14 | | | веќе видена

Ветениот живот за младите и зборот на Зоран Заев дека ќе ги врати сите млади од странство, остана во заборав. Вчера во емисија „24 Отворено“ на прашање од ...
сите 3 | | | веќе видена

Економијата е на стаклени нозе, велат експертите сите економски параметри го покажуваат тоа. Градежништвото е во континуиран пад додека сега и индустријата ги ...
сите 19 | | | веќе видена

Изутринава времето е умерено облачно на север и североисток, а во останатите делови е сончево, но студено и со мала облачност. Дува слаб претежно северозападен ...
сите 286 | | | веќе видена

Оваа година дефинитивно е најлошата година за Република Македонија, според Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Оваа година се случи ...
сите 15 | | | веќе видена

СДСМ и владејачкото мнозинство продолжуваат да ја погазуваат парламентарната демократија и дебатата во Собранието. Денеска во Собранието, Талат Џафери по ...
сите 49 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше еден голем предизвик. Јас сум задоволен како се носеше со тој предизвик, вели Александар Николоски, во гостувањето во Отворено, на Алфа ТВ. ...
сите 16 | | | веќе видена

Портпаролот и пратеник од СДСМ, Костадин Костадинов вели дека неговата матична партија се залага за намалување на патните трошоци на пратениците, но сепак ...
сите 3 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев му предлага на Собранието да ги разреши министрите без ресор- Аксел Ахмедовски, и Аднан Ќахил од функцијата. Заев на местото на ...
сите 82 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека делумната блокада на сојузната Влада ќе трае се додека не се исполни неговото барање за финансирање ...
сите 72 | | | веќе видена

Деновиве експресно се објавуваат огласи за вработување во државните институции, а се поочигледно е дека огласите се направени спрема кандидатите кој претходно ...
сите 5 | | | веќе видена

Црното цунами за Република Македонија продолжува, денеска повторно не задолжуваат за 1,9 милијарди денари или над 30 милиони евра. Секој месец државата го ...
сите 21 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги информираат ...
сите 38 | | | веќе видена

Луѓето кои сакаат да готват измислуваат какви било причини поради кои би ги загреале своите шпорети.Правењето торта за нечиј роденден, колачи за прослава на ...
сите 2 | | | веќе видена

next