Економски

Вчера околу 20 часот во СВР Скопје, И.М. (19) од Скопје пријавил дека истиот ден во неговиот дом дошле лицата А.Г., С.Г., З.Н., С.Н., А.Н. и уште две непознати ...
сите 96 | | | веќе видена

Движењето Беса на Касам денеска ги поднесе во Собранието уставните амандмани кои ќе се дискутираат истовремено со уставните амандмани во врска со Договорот од ...
сите 102 | | | веќе видена

Владата очигледно, воопшто не се грижи за граѓаните и за нивното здравје, а не се грижи ниту пак за докторите, медицинските сестри, здравствените работници ...
сите 37 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Кон крајот на денот и преку ноќта под влијание на студен ...
сите 194 | | | веќе видена

Раст на цените за околу 20 проценти очекува Градежната комора со влезот на Македонија во НАТО, според изјавите што ги дадоа претставниците на градежните ...
сите 8 | | | веќе видена

Јас не ги знам сите аргументи и особено докази со кои што располага раководството на ВМРО-ДПМНЕ и врз основа на кои ги темели своите одлуки и од тука би се ...
сите 189 | | | веќе видена

Владата интензивно работи на изготвување на уставните амандмани, за да се скратат роковите колку што е можно, но засега нема точен датум кога би можело тие да ...
сите 120 | | | веќе видена

Русите се навикнати на тешкотии, но дефинитивно знаат како да им се спротивстават. Тие, исто така, знаат неколку трикови за да го направат животот полесен. ...
| | веќе видена

Јапонскиот лекар кој се занимава со древна алтернативна медицина, Јин Шин Јуку смета дека со притискање на одреден прст на раката можат да се решат болки, ...
сите 2 | | | веќе видена

И стресот може да предизвика ладни раце и нозе. Тој го засилува адреналинот, кои за возврат ги стеснува крвните садови и ја ослабнува циркулацијата, па рацете ...
сите 13 | | | веќе видена

Државните ревизори утврдија многу нерегуларности покажа ревизорскиот извештај на Државниот завод за ревизија, објави Факултети.мк. Ревизорите утврдиле дека ...
сите 4 | | | веќе видена

next