Економски

Се отвора прашањето за помирување кога на власта тоа и е потребно, кога и се потребни тројца пратеници,кои беа во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, а сега се наоѓаат во ...
сите 19 | | | веќе видена

Неколку прекрасни мисли што ќе ве освежат со нови животни гледишта. Не дозволувајте “вчера“ да ви одземе премногу од “денес“. Не е важно дали сте ...
сите 4 | | | веќе видена

Караванот си врви, опозицијата критикува, непотизмот и лажните ветувања кон прилепчани се повеќе добиваат потврда со работата на Советот и работата на ...
сите 19 | | | веќе видена

Најголемиот производител на авиони во светот, Boeing, ја отвори својата прва фабрика на Европско тло. Објектот се наоѓа во Шефилд, Англија, а компанијата ...
сите 8 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на покана на амбасадорската на Република Турција Тулин Еркал Лара присуствуваше на одбележувањето на 95 годишнината на ...
сите 44 | | | веќе видена

Судењето за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година продолжува утре, откако денешното рочиште судијката Добрила Кацарска ...
сите 119 | | | веќе видена

Никој не знае кој сади марихуана под прозорците на жителите на Петровец. Фирмата која веќе започна со подготовките за засадување на канабис за медицински цели ...
сите 22 | | | веќе видена

Денеска заврши уште едно рочиште за предметот ТНТ во Основниот Суд 1 во Скопје, кое се однесува на рушењето на недоизградената дивоградба Космос на Фијат ...
| | веќе видена

Автобусите на ЈСП Скопје кои беа дадени на припомош во Општина Битола за школскиот превоз, денеска се вклучуваат во сообраќај. Така еден автобус ќе вози за ...
сите 4 | | | веќе видена

Професорката по уставно право Тања Каракамишева на својата фејбук страница објави текст во кој го прашува јавното обвинителство кој им наредил и дали оној кој ...
сите 20 | | | веќе видена

Холандскиот регулатор за финансиски пазар – АФМ соопшти дека се подготвува зголемување од 20 пати на финансиското тргување на својата инфраструктура, во случај ...
сите 80 | | | веќе видена

Кој ги штити бруталните убијци кои со калашникови ликвидираа две лица среде Скопје пред точно еден месец, прашува Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 19 | | | веќе видена

Власта на СДСМ, Зоран Заев и Тевдовски не запираат со прекумерното задолжување на Република Македонија и на граѓаните. СДСМ денес ја задолжува државата и ...
сите 97 | | | веќе видена

next