Економски

Повеќе од две недели државата ја тресе најголемиот скандал на непотизам во Република Македонија предизвикан од СДСМ. Заразата со епидемијата на непотизам се ...
сите 83 | | | веќе видена

Мухамед Красниќи познат под прекарот Командант Малишева на својот Фејсбук профил објави статус каде вели дека неговиот Фејсбук статус во изминатите денови бил ...
сите 17 | | | веќе видена

Руската воена полиција може да биде распоредена во тампон-зоната која во моментов се формира на границата меѓу Сирија и Турција, изјави денеска рускиот ...
сите 17 | | | веќе видена

За време на својата посета во Виена пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ како шеф на македонската делегација во ПС на ОБСЕ оствари повеќе билатерални средби. Ѓорчев се ...
сите 5 | | | веќе видена

Со гала вечера вчера вечер во Струга е одбележана 10-годишнина од постоењето на Школата за млади лидери, што по иницијатива на претседателот на Република ...
сите 4 | | | веќе видена

На булеварот „Борис Трајковски“, кај влезот на поранешната фабрика Стаклара и на регионалниот пат „Јадранска магистрала“, кај натпатникот кон Визбегово денеска ...
сите 3 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Северна Македонија, Проф-Др Гордана Силјановска Давкова на својот Фејсбук профил ја запраша власта дали не се плаши од ...
сите 6 | | | веќе видена

Зоран Заев за Кумановската група обвинета за убиство на 8 полицајци во Диво Насеље ветуваше амнестија и меѓународна истрага наведени во Тиранската платформа, ...
сите 41 | | | веќе видена

Откако беше објавено дека професорката Гордана Силјановска Давкова за неколку часа ги собра потребните потписи за кандидатура за претседател на државата на ...
сите 75 | | | веќе видена

Откако за само неколку часа професорката Гордана Силјановска Давкова ги собра потребните 10 илјади потписи од граѓани за кандидатурата на претстојните ...
сите 75 | | | веќе видена

Одговорност за обидот за линч на поранешните министри Јанакиески и Ристовски мора да има. И кривична и политичка. Одговорност за лажењето и прикривањето на ...
сите 49 | | | веќе видена

Поради големата паника која се јави кај јавноста по неколкуте исчезнати лица во Македонија, КУРИР започна детално и обемно истражување во оваа насока. ...
сите 39 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Невенка Стаменковска остро му се спротистави на Павле Богоевски од СДСМ откако тој и забрани на процедурално прашање на ...
сите 10 | | | веќе видена

Гледате имаме една актуелна политичка ситуација каде што правната држава функционира дајте ми човек ќе креирам обвинение и тоа се случува изминатите неколку ...
сите 170 | | | веќе видена

next