Економски

Домашните инвеститори се приоритет и константа и би требало истото да важи за сите влади, но она што отсуствуваше во минатото се странските директни инвестиции ...
сите 189 | | | веќе видена

На денешната пленарна седница посветена на пратеничките прашања, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски го потсети Заев на неисполнетите ...
сите 44 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати не се согласува со зголемувањето на платите во јавната администрацијата од септември следната година, и бара тоа да се ...
сите 56 | | | веќе видена

Не треба веќе власта за секој проблем да ја префрла вината на ВМРО. Бидејќи за се што се случува моментално во државата сепак одговорноста ја сноси власта ...
| | веќе видена

Повторно се актуелизира никнувањето на цела една нова скопска населба на местото на касарната „Илинден“, една од најголемите во времето на ЈНА, откако општина ...
сите 3 | | | веќе видена

Очајно поразителни се податоците на ДЗС за минатата година, според кои дури една четвртина од граѓаните на земјава живеат во сиромаштија, односно со помалку од ...
сите 6 | | | веќе видена

Оперскиот пејач Игор Дурловски, кој е еден од обвинетите за настаните во Собранието од 27 април, преку социјалните мрежи се огласи по повод изминатата една ...
сите 11 | | | веќе видена

На официјалната страна на Народна Банка на Република Македонија објавена е аукција на државни хартии од вредност во износ од 1.300.000.000 денари односно 21,1 ...
сите 29 | | | веќе видена

Откако директорката на УЈП, Лукаревска од Штип даде изјава дека оваа установа е спремна за прогресивното даночење експресно со реакција излезезе Американската ...
сите 3 | | | веќе видена

Од мрежа за уривање режим – до мрежа за вработување. Партиски вработувања според списоци што се правеле на седници на општинската организација на СДСМ на ...
сите 83 | | | веќе видена

НЛБ Банка АД Скопје е добитник на Националната награда за најдобри општествено одговорни практики за 2018 година, во категоријата вложување во заедницата со ...
сите 14 | | | веќе видена

Луѓето секогаш бараат некој нов начин како да ги намалат килограмите, а тука се многу профитери и квази- експерти кои нема да ви ја кажат вистината. Постојат ...
сите 3 | | | веќе видена

next