Економски

Поранешниот директор на БЈБ, Митко Чавков, уште на 28-ми април 2017-та обелодени дека до него пристигнале закани од Зоран Заев, кој тогаш беше лидер на ...
сите 18 | | | веќе видена

По дуел на емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија кој се случи вечерва помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и лидерот на СДСМ и премиер ...
сите 147 | | | веќе видена

На крајот од дуелот на Канал 5, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски му подари беџ на Зоран Заев каде што пишува Македонија, но премиерот го одби. При ...
сите 5 | | | веќе видена

Околу Договорот од Преспа, сакам да кажам дека ако ние тоа го немам тогаш ќе има сериозна политичка криза во Македонија, тоа е прва работа, втора работа, ние ...
сите 5 | | | веќе видена

Во вечерашната дебата на Само вистина на телевизија Канал 5 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на Зоран Заев дека неговиот родител Иван ...
сите 131 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска Давкова победува на претседателските избори и тоа му е јасно и на господинот Заев и на господинот Стево Пендаровски и токму ...
сите 258 | | | веќе видена

Во дебатната емисија „Само вистина“ вечерва гостуваа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев. На прашањето какви се намерите на ...
сите 46 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашната ТВ дебата му посочи на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дека со неоткажувањето од СЈО вакво какво ...
сите 148 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на дуелот со Зоран Заев, докажувајќи ја политизираноста на правосудниот систем кажа дека припадници ...
сите 19 | | | веќе видена

На денешната дебата во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија со премиерот Зоран Заев, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, рече дека власта на ...
сите 150 | | | веќе видена

Во вечерашната дебата во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија, помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, лидерот на најголемата опозициска партија ...
сите 141 | | | веќе видена

next