Економски

Изградбата на гасоводот на лот5 , Скопје – Тетово – Гостивар, продолжува според основниот проект кој има правосилно одобрение за градба и сите други потребни ...
сите 2 | | | веќе видена

Да се ​​подобри квалитетот на фискалното известување, преку објавување податоци за државни средства и финансиски обврски; усогласување на промените во ...
сите 10 | | | веќе видена

Конечно го видовме вистинското лице на Златко Марин. Вчера на предлог на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на дневен ред на седница на Советот на општина ...
сите 131 | | | веќе видена

Заев и неговите пајташи се во огромна паника. Граѓаните видоа како оваа криминална власт ја ограбува државата, а картелот на единствениот аболициран политичар ...
сите 182 | | | веќе видена

Зоран Заев е единствениот премиер во Европа кој е три пати аболициран за криминал. Тоа е човекот кој моделот на работи од типот – „едно евро за Вицето, едно ...
сите 49 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во денешното гостување во емисијата Јади бурек на ТВ Сонце, ексклузивно откри нов вид на политичко ...
сите 111 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во денешното гостување во емисијата Јади бурек на ТВ Сонце вели дека почесен пристап би било 8-те ...
сите 111 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето во емисијата Јади бурек на ТВ Сонце, даде поддршка на кавадарчани кои се против изградба на ...
сите 111 | | | веќе видена

Нека им е со среќа. Со нас соработка нема да имаат сигурно. Еднаш кога ќе се затвори вратата не се отвора, особено за ваква работа, одговори потпретседателот ...
сите 116 | | | веќе видена

Повеќе од половината Австријци меѓу 18 и 50 години старост се загрижени поради својата финансиска ситуација во пензија, покажува истражување што го спроведе ...
сите 6 | | | веќе видена

На денешната расправа за ребалансот на буџетот пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Кузмановска потенцираше дека оваа влада предводена од СДСМ заедно со ...
сите 65 | | | веќе видена

Според прогнозите од овој месец, светската економија се очекува да оствари годишен раст на бруто домашниот производ (БДП), измерен во однос еквивалент во ...
сите 8 | | | веќе видена

Драган Димитровски, сведок кој во својство на „загрижен граѓанин“ бил присутен на седницата во општина Центар во 2013 година, на која се донесувале одлуки за ...
сите 46 | | | веќе видена

next