Економски

Тевдовски и Заев денес на месец и половина пред избори ќе ја задолжат Република Македонија за нови 130 милиони евра, изјави на прес-конференција портпаролот на ...
сите 145 | | | веќе видена

Оливер Спасовски мора да си замине од функцијата. Неговата неспособност граѓаните ја плаќаат со сопствените животи, а неговата соработка со криминалците ја ...
сите 131 | | | веќе видена

Депонијата во село Лески е извор на зарази и загадувач кој зафаќа дури 15 километри околу себе. Запалената депонија е еколошка бомба за сите жители кои ...
сите 5 | | | веќе видена

Kандидатот за претседател на Република Македонија, г-ѓа. Гордана Силјановска Давкова денес оствари посета со жителите на Општина Сопиште. Силјановска ...
сите 126 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски за Афла телевизија изјави дека смешни се и очајни обидите на СДСМ и Зоран Заев да дефокусираат од оваа епидемија на ...
сите 9 | | | веќе видена

Со денешното доаѓање, ако и воопшто дојде, на министерот за земјоделие Љупчо Николовски, после многу обиди и повици за негово доаѓање, тој собра храброст да ...
сите 37 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ на својот Фејсбук профил објави статус посветен на исечените брези поради градењето на гасоводот на Водно. -ОХ, ТИЕ ...
сите 9 | | | веќе видена

Функцијата национален координатор за НАТО која сега ја врши, Стево Пендаровски ќе биде ставена во мирување кога тој и официјално ќе стане кандидат за ...
сите 278 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес ( 4 март 2018-та година) оствари средба со помошникот државен секретар за Европа и Евроазија, Филип ...
сите 61 | | | веќе видена

Од 1.март 2019 нов генерален директор на Пивара Скопје е Дан Тимотин. Тој на оваа функција доаѓа по Владимир Косијер, кој заминува на нова раководна позиција ...
сите 2 | | | веќе видена

Седум новозаболени од морбили се регистрирани во текот на вчерашниот ден од кои еден е хоспитализиран. Станува збор за 24-годишна пациентка од Куманово, мајка ...
сите 37 | | | веќе видена

„На Македонија и требаат нови лица во политиката кои што ќе работат за доброто на сите граѓани во државата, без разлика на нивната партиска етничка или верска ...
сите 26 | | | веќе видена

Јавната расправа во Собранието денеска по втор пат ќе ја отвори пандорината кутија за или против абортусот. Експерти во областа укажуваат дека во постојниот ...
сите 3 | | | веќе видена

next