Економски

На шести ноември оваа година, во 05 часот и 45 минути, на магистралниот пат Подмолје-Струга, на крстосницата кај селото Мислешево, случена е сообраќајна ...
сите 93 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи набавува камери, фотоапарати, двогледи и мегафони во вредност од 17 милиони денари. На страната на Бирото за јавни ...
сите 3 | | | веќе видена

Во одреден момент од животот, кај секого се случува некаков очекуван или неочекуван пресврт. Астрологијата успешно може да предвиди што би можело да се случува ...
сите 46 | | | веќе видена

Синуситисот е проследен со силна главоболка или пак напнатост при врвот на носот, над вегите или пак образите, а на многумина кај таквите болки не им помагаат ...
сите 3 | | | веќе видена

Одродената и криминална власт на СДСМ и Зоран Заев за само година ипол покажа како функционира киднапирана држава. Кога СДСМ е на власт, насекаде владее ...
сите 35 | | | веќе видена

Да живее Никола Груевски, симболот на Македонскиот НЕПОКОР (Фејсбук статус на Кристиан Јандриоски) Тебе не те суди судот, туку политиката. Се ќе помине, се ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес, заедно со потпретседателот Александар Николоски и членот на Извршниот комитет, Влатко Ѓорчев остварија ...
сите 4 | | | веќе видена

Невработеноста во еврозоната останала стабилна на ниво 8,1 отсто во септември, колку што беше и во август, покажуваат објавените податоци на европската ...
сите 19 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5 коментирајќи го замрзнувањето на имотот на ...
сите 32 | | | веќе видена

Во интервју за Канал 5, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во врска со средбата со советникот на претседателот на Република Македонија, ...
сите 33 | | | веќе видена

Додека министерот за инфроматичко општество Дамјан Манчевски најавува бран отпуштања од јавната администрација, Владата објави нов оглас за вработувања. ...
сите 9 | | | веќе видена

Поранешниот новинар и директор на Телма телевизија, Атанас Кировски преку својот Фејсбук профил го коментира зголемувањето на даноците, кое го воведува ...
сите 3 | | | веќе видена

next