Економски

Министерот за одбрана на Србија, Алексадар Вулин изјави денеска дека посетата на српскиот претседател на Косово е „голема дипломатска победа на Србија“. Во ...
сите 226 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска престојува во посета на Македонија и тоа токму во момент кога се одбележува 27-годишнината од независноста. Ова е ...
сите 208 | | | веќе видена

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев за време на својата посета на Брисел оствари средба со Манфред, шеф на пратеничката група на ЕПП во ...
сите 98 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев го осуди однесувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев кој на брифинг фрли фломастер кон новинарите. -Разговаравме ...
сите 26 | | | веќе видена

Компанијата „Енергигевин“, која се занимава со испорака на струја и гас во австриската покраина Штајерска предизвика шок поради невкусната реклама на Твитер. ...
сите 4 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден на фејсбук страницата Тетово Денес“ се појави запрепастувачко видео на кое се гледа темен црн чад од непознато потекло. Според ...
сите 28 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ е неприфатлив договорот со Грција и со него дополнително државата се става во незавидна ситуација, а референдумското прашање се користи од власта ...
сите 91 | | | веќе видена

Што е слобода во воспитувањето на децата? Воспитување Еднаш еден поет, го посетил љубител на неговите песни. Во разговорот се осврнале и на децата. ...
| | веќе видена

„Полничката манекенка“ Амелија Стабс реагираше на невкусен коментар од модна критичарка на сметка на нејзината тежина. Имено, се почнало со промовирачка порака ...
сите 3 | | | веќе видена

При денешната посета на Канцеларот на Австрија, Себастијан Курц во Владата на РМ се случи нов скандал. Наместо со австриско, тој беше пречекан со латвиското ...
сите 45 | | | веќе видена

Состојбата во прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ е крајно влошена. Исклучена е струјата и ништо не е решено од суштинските сосотојби за опстанокот на ...
сите 35 | | | веќе видена

next