Економски

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на седницата за пратенички прашања, одржана во четвртокот, упати прашање до премиерот Зоран Заев: Што конкретно како ...
сите 37 | | | веќе видена

За жал Република Македонија е претворена во крвава арена. Оливер Спасовски си брка тендери и политика, полицијата ја нема на терен, а граѓаните се незаштитени, ...
сите 55 | | | веќе видена

Од 7:30 до 16:30 канцелариите на УЈП денеска ќе бидат отворени за граѓаните кои не се регистрирале во системот, информираа од Управата за јавни приходи. Но ...
сите 86 | | | веќе видена

Црнилата, девастацијата на Република Македонија, ова економско цунами, коруптивност и криминал заради безидејноста на октроираната власт за една намена добија ...
сите 8 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Врање им порача на своите политички противници дека е подготвен да ги распише изборите „секогаш кога тие ќе ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Македонија дефинитивно има хунта на власт, која на најбезобpазен и дpзок начин го злoупотребува судскиот систем за тоpтуpа на луѓе, напиша на својот фејсбук ...
сите 4 | | | веќе видена

На 28.12.2018 во 21:38 часот пријавено е дека на ул.„Шарпланинска“ во населба Даме Груев во Скопје, има лице кое лежи без знаци на живот и до него возило ...
сите 50 | | | веќе видена

Новогодишната еуфорија помалку или повеќе се чувствува кај секој од нас. Предновогодишните и новогодишните прослави се во полн ек. Кафеаните и кафулињата се ...
сите 93 | | | веќе видена

Откако излезе веста дека Скопје е еден од петте најзагадени градови во светот, ги вознемири пулмолозите, кои нагласија дека ова ќе доведе до алармантно ...
сите 14 | | | веќе видена

Замениците на Зоран Заев, односно вицепремиерите во македонската Влада, за Нова година ќе си се почастат со повеќе пари на своите сметки. Граѓаните гневни по ...
сите 17 | | | веќе видена

next