Економски

Курир неофицијално дознава дека денес во 15:30 часот ќе биде одржана средба меѓу работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за Законот за спречување корупција. На ...
сите 60 | | | веќе видена

Портаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на денешната прес-конференција истакна дека градоначалниците на СДСМ се однесуваат со општините како да се нивни лични ...
сите 5 | | | веќе видена

ЈП „Македонија пат“ трета година по ред останува верен клиент на тетовската фирма „НБ-Транс компани“ за чистење на патиштата од снег. Станува збор за договор ...
сите 10 | | | веќе видена

next