Економски

Што е слобода во воспитувањето на децата? Воспитување Еднаш еден поет, го посетил љубител на неговите песни. Во разговорот се осврнале и на децата. ...
| | веќе видена

„Полничката манекенка“ Амелија Стабс реагираше на невкусен коментар од модна критичарка на сметка на нејзината тежина. Имено, се почнало со промовирачка порака ...
сите 3 | | | веќе видена

При денешната посета на Канцеларот на Австрија, Себастијан Курц во Владата на РМ се случи нов скандал. Наместо со австриско, тој беше пречекан со латвиското ...
сите 45 | | | веќе видена

Состојбата во прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ е крајно влошена. Исклучена е струјата и ништо не е решено од суштинските сосотојби за опстанокот на ...
сите 35 | | | веќе видена

Kанцеларот на Република Австрија, Себастијан Курц, денеска е во официјална посета на Република Македонија. Владата помпезно ја најавуваше неговата посета како ...
сите 7 | | | веќе видена

Со секој изминат ден се повеќе се наметнува дилемата дали договорот со Грција и распродажбата на државните и национални интереси е параван за личното богатење ...
сите 45 | | | веќе видена

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на трошоците на животот во август 2018 година, во однос на претходниот месец, изнесува 100.3, а ...
сите 56 | | | веќе видена

Кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев денеска на прес конференција го означи стартот на манифестацијата „Тиквешки гроздобер 2018”. Тој информираше дека ...
сите 40 | | | веќе видена

Во вчерашната емисија 24 Анализа на ТВ 24 гостуваа актуелниот вице- премиер задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев , универзитетскиот професор Трајко ...
сите 48 | | | веќе видена

Во вчерашната емисија 24 Анализа на ТВ 24 гостуваа актуелниот вице- премиер задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев , универзитетскиот професор Трајко ...
сите 125 | | | веќе видена

На официјалната страна на Јавни набавки стои оглас за барање и прибирање понуди објавен од страна на општина Аеродром. Во огласот предмет на договорот за ...
сите 28 | | | веќе видена

Економијата повеќе од 15 месеци тоне. Нема реален напредок, а граѓаните се се посиромашни. Единствена светла точка се странските инвестиции, кои дојдоа во ...
сите 149 | | | веќе видена

Во јавноста излегоа информации дека растот на БДП за вториот квартал годинава изнесува 3,1 % за разлика од првиот квартал каде растот беше безмалку нула ...
сите 150 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски, со притисок до вработените во општината да учествуваат во кампањата за референдумот за договорот со ...
сите 10 | | | веќе видена

next