Економски

Red Dead Redemption 2 во тридневната продажба, на студиото „Рокстар“ му донесе заработка од 725 милиони долари, но сепак во моментов не е познато колку точно ...
сите 6 | | | веќе видена

Економијата во Република Македонија бележи пад за над 30% од проектираниот. НБРМ го намали проектираниот раст на економијата од 3.2% на 2.3%. Ова е почитувани ...
сите 90 | | | веќе видена

Најновата прогноза на Европската банка за обнова и развој за растот на македонската економија за годинава е два отсто. Во извештајот за економските ...
сите 34 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе решение за спроведување попис и идентификација на приемчиви животни на болеста Африканска чума кај свињите, со што ...
сите 32 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека Германија ќе поддржи продолжување на санкции од Европската унија кон Русија поради нивната поддршка на силите ...
сите 23 | | | веќе видена

Сите секогаш бараат брз и едноставен начин на слабеење. Брзите диети лесно не заведуваат со ветувања за брзо губење на вишок килограми, но строгите диети не се ...
сите 8 | | | веќе видена

До 1-ви август ние секојдневно имавме врнежи. Зголемените врнежи даваат поголема вегетација, позелена вегетација, повлажна вегетација, тоа по дефиниција ви е ...
сите 2 | | | веќе видена

Главната владеачка партија – СДСМ, преку соопштение утринава на невидено скандалозен начин се закани со политичка хајка врз опозицискиот лидер Христијан ...
сите 52 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави повик за кандидирање на кандидати за претседател на Унијата на жени, како и за претседател на Унијата на млади сили на партијата. Сите ...
сите 4 | | | веќе видена

Слика како од некој најголем детски кошмар е првиот впечаток на екипата на порталот КУРИР при обиколка на Луна Паркот кој скопјани никако да го добијат. ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски синоќа одржа средба со организациските секретари и потсекретари. На средбата се разговарало за тековни работи ...
сите 27 | | | веќе видена

Откако на СДСМ и нивните сателити не им успеа планот за уривање на ВМРО-ДПМНЕ, во напад на паника заради нереализираната цел, се обидуваат преку спинови, ...
сите 61 | | | веќе видена

Битката за пишан Устав била битка за ограничување на власта, за политика во границите на правото. Зошто? Зошто, самото тогаш слободите и правата на човекот и ...
сите 6 | | | веќе видена

next