Економски

Холандскиот регулатор за финансиски пазари - AFM соопшти дека се подготвува за 20-кратно зголемувањена тргувањето на својата инфраструктура во случај Велика ...
сите 81 | | | веќе видена

Побарувачката за биткоини би можела да ги поништи глобалните напори за ограничување на глобалното затоплување, бидејќи оваа попопуларна дигитална валута бара ...
сите 12 | | | веќе видена

Велика Британија ќе го одбележи своето заминување од Европската Унија со издавање на специјална монета во текот на следната година, објави „Сан“. Според ...
сите 20 | | | веќе видена

Истражувачите неодамна усовршија уред за собирање и складирање сончева енергија и се надеваат дека овој уред еден ден ќе донесе електрична енергија во ...
сите 14 | | | веќе видена

Изградбата на гасоводот на лот5 , Скопје – Тетово – Гостивар, продолжува според основниот проект кој има правосилно одобрение за градба и сите други потребни ...
сите 2 | | | веќе видена

Да се ​​подобри квалитетот на фискалното известување, преку објавување податоци за државни средства и финансиски обврски; усогласување на промените во ...
сите 10 | | | веќе видена

Конечно го видовме вистинското лице на Златко Марин. Вчера на предлог на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на дневен ред на седница на Советот на општина ...
сите 131 | | | веќе видена

Заев и неговите пајташи се во огромна паника. Граѓаните видоа како оваа криминална власт ја ограбува државата, а картелот на единствениот аболициран политичар ...
сите 182 | | | веќе видена

Зоран Заев е единствениот премиер во Европа кој е три пати аболициран за криминал. Тоа е човекот кој моделот на работи од типот – „едно евро за Вицето, едно ...
сите 49 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во денешното гостување во емисијата Јади бурек на ТВ Сонце, ексклузивно откри нов вид на политичко ...
сите 111 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во денешното гостување во емисијата Јади бурек на ТВ Сонце вели дека почесен пристап би било 8-те ...
сите 111 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето во емисијата Јади бурек на ТВ Сонце, даде поддршка на кавадарчани кои се против изградба на ...
сите 111 | | | веќе видена

next