Економски

Кога бев мал верував во сé и сешто. Мислев дека секој старечки збор и прекор содржат во себе вистина од која треба да се плашиме, па затоа на очите имав перде ...
сите 2 | | | веќе видена

Кардиолозите тврдат дека редовно и умерено консумирање на црвено вино може да биде превентива против кардиоваскуларните заболувања, па дури и некои видови рак. ...
сите 7 | | | веќе видена

Во вечерашната емисијата „24 Отворено“ ,Снежана Караџовска која е инвалид од септември 2016-та година, со две ампутирани нозе, потенцираше дека за нејзината ...
| | веќе видена

Владата на Република Србија е исклучително задоволна од Владата на Република Македонија, од сето тоа што се случува во Македонија, порачува Иван Стоилковиќ, ...
| | веќе видена

ФБ статус на Владо Мисајловски- потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ) Какви дилетанти и какви лажговци сте вие од СДСМ! Новиот клинички центар ќе сте го ...
сите 23 | | | веќе видена

Состојбата со загаденоста на воздухот во државава останува катастрофална. Речиси во сите градови, граѓаните буквално дишат отров. И денес нивото на ...
сите 42 | | | веќе видена

Се ниша коалицијата меѓу СДСМ и ДУИ. Откако министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, обвини за злоупотреби во ПИОМ, каде со години директори ...
сите 115 | | | веќе видена

Денеска во рамките на просториите на ВМРО-ДПМНЕ имавме состанок со Синдикатот на пензионерите и разговаравме за актуелната положба на пензионерите во Република ...
сите 52 | | | веќе видена

СДСМ, Зоран Заев и Кочо Анѓушев продолжуваат да се фалат со инвестициите на владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Вицепремиерот Кочо Анѓушев денеска без нималку ...
сите 26 | | | веќе видена

Утрово времето е облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Во Тетово има појава на густа магла со намалена видливост и под 50 метри. Во Штиско дува ...
сите 174 | | | веќе видена

Владата на СДСМ, конечно можат да се пофалат дека се лидери во нешто. За жал Владата на СДСМ ја направи Република Македонија лидер на Балканот и во Европа во ...
сите 17 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Гевгелија денеска информира дека на денешната седница на советот на општина Гевгелија не помина предлогот на градоначалникот Сашо Поцков да ...
сите 4 | | | веќе видена

Првпат после 30 години, во редовен експеримент оваа година не можело да се забележи кој е пушач, а кој не, зошто 90% од студентите биле интоксицирани со ...
сите 5 | | | веќе видена

Градските служби во Тетово сеуште не го исчистиле снегот од улиците, а граѓаните револтирани бараат општината да преземе итни мерки. Снегот и голомразицата ...
сите 10 | | | веќе видена

next