Економски

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев беше во посета на Куманово заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. Ѓорчев пред кумановчани ...
сите 36 | | | веќе видена

Додека Оливер Спасовски си тера партиски агенди и дели партиски книшки во Куманово, во Македонија се лее крв по улици, по домови, и по угостителски објекти, ...
сите 9 | | | веќе видена

Ме прашуваат што е среќата? Kога сме задоволни, сигурни, кога семејството е обезбедено, децата имаат иднина, државата е средена. Кога сте почитувани, a вашата ...
сите 20 | | | веќе видена

Никој во државата, ниту експертите, ниту стопанствениците, ниту работниците, ниту младите, ниту пензионерите, ниту било која друга категорија на граѓани, освен ...
сите 30 | | | веќе видена

Доаѓањето на новата година кај секој од нас буди нови надежи, нови очекувања и копнежи за поубава, посреќна и безгрижна иднина, порачува претседателот на ...
сите 22 | | | веќе видена

Црнилата кои ги донесе криминалната власт на СДСМ ја уназадија Република Македонија на секое можно поле. Заради економското цунами на СДСМ, Република ...
сите 31 | | | веќе видена

Денеска во партиските простории на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп, се одржа предновогодишно дружење каде присутни беа голем број членови и ...
сите 6 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за КОХА говори за актуелните политички состојби во државата. КОХА: Поради ставот кон договорот со ...
сите 5 | | | веќе видена

Новогодишните прослави во градовите од соседните држави годинава се поатрактивни за македонските граѓани, но не заостануваат ниту прославите во европските ...
сите 8 | | | веќе видена

next