Економски

-Од сегашниот премиер имавме гаранција дека амандманите нема да стапат на сила ако спогодбата од Преспа не биде ратификувана и не влезе на сила и кај нашиот ...
сите 219 | | | веќе видена

Мери Николова, една од најгласните активистки на СДСМ и т.н. „шарена револуција“ која се бореше за поголеми права на затворениците, како и за законот за ...
сите 8 | | | веќе видена

На чело на таа мала владина група не се затскривте зад едно колективно тело и цврсто решивте да го промените Уставот без оглед на сите последици кои ќе има ...
сите 219 | | | веќе видена

Невенка Стаменковска пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ која говореше за нацрт амнадманите во Комисијата за уставни прашања, кажа дека владата предводена од ...
сите 219 | | | веќе видена

Иако е предмет на истражување од кога луѓето постојат, човечкото тело сѐ уште крие многу тајни. Веројатно мислите дека со помош на модерната медицина можеме да ...
сите 9 | | | веќе видена

Утрово почна работниот дел на Конгресот на Европската Народна Партија, каде што 758 делегати треба, меѓу другото, да го изберат Кандидатот на ЕНП за ...
сите 178 | | | веќе видена

Доколку овој предлог помине така, тоа е апсолутно ДА ќе ги казни успешните, но нема да им помогне на сиромашните. Иако они кажуваат нели обратно треба да знаат ...
сите 6 | | | веќе видена

Скопје и Македонија како подрачје каде загаденоста на воздухот е најголема во Европа. Петре Шилегов кој година дена е градоначалник нема преземено ништо во ...
сите 50 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на социјалните мрежи објави фотографии од Самитот на ЕПП. -Започна Самитот на Европската народна партија. ...
сите 144 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ бара директен пренос на Комисијата за уставни прашања. „Во процес сме на уставни измени, бараме да се создадат услови за јавноста да ја следи ...
сите 27 | | | веќе видена

СДСМ нема намера да прекине со лошите економски политики. Секој ден се погласни се укажувањата од страна на експертите и бизнис заедницата дека мерката е ...
сите 72 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска со мнозинство гласови „за“ го прифати барањето на судот и му препорача на Собранието ...
сите 145 | | | веќе видена

Вакцинацијата за против грип започна завчера, амбулантите се преполни. Иако цената е повисока за 200 денари за разлика од лани и е 650 денари, хронично болните ...
сите 21 | | | веќе видена

Главниот град на Македонија денеска високо котира на листата на најзагадени градови во светот. Според глобалната апликација Ер Вижуал („Air Visual“), Скопје ...
сите 80 | | | веќе видена

При вчерашната дебата на 1ТВ, водителот Чомовски постави директно прашање на Бранимир Јовановиќ – „Зошто ги елиминиравте капиталните инвестиции во здравство и ...
сите 13 | | | веќе видена

Координаторот на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски во изјава за бугарската телевизија БТВ, истакна дека ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција, ...
сите 287 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски во кусо интервју за Република говори за актуелните случувања, за уставните измени кои се во собраниската ...
сите 22 | | | веќе видена

next