Економски

Како и за многу други закони поврзани со економијата пробувате нешто да направите, да воведете нешто ново. Со овој закон пробувате да подобрите некоја работа, ...
сите 22 | | | веќе видена

Денеска на седницата во Собрание на Република Македонија се дискутираше за предлог закон за изменување и дополнување на закон за студентски стандард со кој се ...
сите 5 | | | веќе видена

Во претходните неколку денови, поединци, со цел да предизвикаат паника, на социјалната мрежа Фејсбук шират фотографија од две лица кои наводно киднапирале деца ...
сите 4 | | | веќе видена

Додека денеска портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов одржа прес-конференција пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ група граѓани со пароли му порачаа него, но и на ...
сите 12 | | | веќе видена

Потребана е набавка на вакви автобуси, посебно онаму каде што има енормно загадување и ќе се работи против тој дел, поради тоа што еден од главните чинители е ...
сите 11 | | | веќе видена

Трансакции во вредност од 100 милиони евра се направени со платежни картички за купување онлајн во првите три квартали од минатата година, или за 28 проценти ...
сите 4 | | | веќе видена

Овен – Поволно за љубов! Почнувајќи од понеделник може да сметате на поволната Венера која ќе ви донесе вистинска љубовна радост во животот! Можни се нови ...
сите 28 | | | веќе видена

Зоран Заев повторно посегнува по корупција преку вработувања во администрацијата како дел од предизборен поткуп за гласови. Во очи на изборен период се ...
сите 52 | | | веќе видена

Курир неофицијално дознава дека денес во 15:30 часот ќе биде одржана средба меѓу работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за Законот за спречување корупција. На ...
сите 60 | | | веќе видена

Портаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на денешната прес-конференција истакна дека градоначалниците на СДСМ се однесуваат со општините како да се нивни лични ...
сите 5 | | | веќе видена

ЈП „Македонија пат“ трета година по ред останува верен клиент на тетовската фирма „НБ-Транс компани“ за чистење на патиштата од снег. Станува збор за договор ...
сите 10 | | | веќе видена

next