Економски

Претседателот Ѓорге Иванов вчеравечер во Струга ги додели сертификатите на учесниците на Школата за млади лидери, што на негова иницијатива се одржа во деветти ...
сите 21 | | | веќе видена

Издавачката куќа „Арс Ламина – публикации“ донира библиотека на Дневниот центар „Собата на Жозеф“ во Детската клиника – Скопје. Специјализираната просторија ...
сите 3 | | | веќе видена

Во недела (02 септември) во Кичево со почеток од 13 часот, ВМРО – ДПМНЕ организира протестен марш. Како и што најави лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, ...
сите 223 | | | веќе видена

Општиот грабеж кој во моментов го спроведува криминалниот картел на власт предводен од Зоран Заев се обидува да го покрие со нови поделби на граѓаните, вели ...
сите 219 | | | веќе видена

Повеќе од 80 отсто од Европејците што зедоа учество во интернет-анкета сакаат да го откажат поместувањето на стрелките на часовникот напролет и наесен, објави ...
сите 28 | | | веќе видена

Градот Скопје известува дека третата фаза од авионската и терестричната дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против ларви од комарци, ќе се изврши ...
сите 11 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) во соработка со Владата и министествата за труд и социјална политика и за економија во наредниот период ќе треба да ...
сите 17 | | | веќе видена

Ако сакате да бидете меѓу најуспешните претприемачи, тогаш ви треба маркетиншки начин на размислување. Применете ги овие неколку принципи и променете го вашиот ...
сите 3 | | | веќе видена

На седницата за советнички прашања вп советот на Град Скопје, Јелена Жугиќ, советничката на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата “За подобра Македонија”, постави прашање ...
сите 123 | | | веќе видена

Од сабота 1 септември почнува кампањата за бесплатна идентификација и регистрација на домашните миленици (кучиња и мачки) што ќе трае до 31 март идната година ...
сите 30 | | | веќе видена

Карпош тоне во ѓубре и смет, се жалат жителите на оваа скопска општина. Дивите депонии веќе стануваат сериозен проблем за жителите на Карпош, нив ги има на ...
сите 10 | | | веќе видена

Откако независниот синдикат за образование излезе на и се пожали дека доцнат платите во образовниот сектор и дека на 18 август сѐ уште немаат земено плата, ...
сите 15 | | | веќе видена

Платите на просветните работници во Македонија се меѓу најниските во регионот, а наставниците, за разлика од административците, не добиваат други поволности. ...
сите 65 | | | веќе видена

next