Економски

Со 62 гласа „за“ во Собранието, на предлог на Владата, попладнево беа разрешени министрите, Аднан Ќахил и Аксел Ахмедовски. Аднан Ќахил беше разрешен од ...
сите 36 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Вељаноски на денешната собраниска седница го потсети премиерот Зоран Заев дека се уште го нема исполнето ветувањето за ...
сите 3 | | | веќе видена

Стојан Иванов, другарот од детството на премиерот Зоран Заев, добил уште еден партнерски бизнис со Владата. Од летоска, возачките испити во струмичкиот регион ...
сите 3 | | | веќе видена

Собранието попладнево со мнозинство гласови ја усвои потребата од донесување на измените на Кривичниот законик по скратена постапка, чии предлагачи се ...
сите 40 | | | веќе видена

Координатор на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на Република Македонија Никола Мицевски, денеска оддржа прес конференција која се однесуваше на законите кои што денес ...
сите 120 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на денешната седница во Собранието рече дека во материјателите кои пратениците ги добиваат нема никаква анализа за тоа ...
сите 37 | | | веќе видена

Се оградувам од политиките на лидерот на партијата Обединети за Македонија и преминуваме во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, истакна денес во Могила, Борче Бучински. ...
сите 10 | | | веќе видена

Научниците откриле дека стареењето почнува со слабеење на когнитивните функции на мозокот, што се случува меѓу 40 и 45 години. Во научниот свет веќе со години ...
сите 12 | | | веќе видена

Проверете кои се навиките на успешните луѓе кои ги прават различни од неуспешните… Навики на неуспешните луѓе: – Лесно се откажуваат – Се плашат од ...
сите 3 | | | веќе видена

Работодавците кои вработуваат добиваат стотици биографии и пријави за работа и сосема е јасно дека „опстануваат“ само оние најквалитетните. Можеби сте ...
| | веќе видена

Нељубов е кога не можете да бидете заедно. Да разговарате, да се смеете или да се гушкате. Не можете да зборувате за своите искуства: тоа е глупост, а не ...
| | веќе видена

На 2 јануари нема да работат вработените во јавната и државната администрација, а препорака е оваа одлука да ја следат и единиците на локалната самоуправа и ...
сите 117 | | | веќе видена

Зоран Заев без трошка срам по две години, по половина мандат владеење, признава дека има партизација и дека нема никаков план за младите. Тој ниту знае, ниту ...
сите 17 | | | веќе видена

Интегрален текст од Фејсбук статусот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Бев во новогодишна посета на Меѓуопштинскиот центарот за социјална ...
сите 7 | | | веќе видена

оран Заев уште еднаш покажа зошто СДСМ не треба да управува со владата на Република Македонија. На Заев му требаа неколку минути за да наброи три капитални ...
сите 2 | | | веќе видена

next