Економски

На хартија Македононија има одлична подготовка за е-трговија, но во пракса е на претпоследното место од сите европски држави со само 20 проценти онлајн ...
сите 18 | | | веќе видена

Зоран Заев и Радмила Шекеринска не се тушираат со студена вода во нивните луксузни купатила. Тие и нивните блиски уживаат на јахти и мотори, а за студентите е ...
сите 21 | | | веќе видена

Додека денеска пратеникот од СДСМ и коалицијата Костадин Костадинов одржуваше прес-конференција пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ младите и испратија јасна ...
сите 285 | | | веќе видена

Во Скопје денеска почна првата конференција за е-трговија во Македонија на која се дискутира за тековните состојби, предизвици и идните трендови на полето на ...
сите 25 | | | веќе видена

Македонија се повеќе тоне во сиромаштија. И покрај ветувањата на Владата дека ќе го зголеми стандардот на живеење и ветувањата од 500 евра плата сепак скоро ...
сите 58 | | | веќе видена

Милан го забележа првиот пораз во Лига Европа во оваа сезона, откако инспирираниот Реал Бетис успеа да слави со 2:1 на гостувањето на „Сан Сиро“ за да ја ...
сите 6 | | | веќе видена

Во периодот од 01.01-30.09.2018 година Банката од своето работење оствари позитивен финансиски резултат во износ од 1.728,9 милиони денари наспроти остварениот ...
сите 43 | | | веќе видена

Во изминатите осум часа во Грција регистрирани се 23 силни земјотреси. Според податоците од Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар првиот земјотрес е ...
сите 142 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и потопло. Преку денот ќе дува умерен југоисточен, а во западните делови повремено засилен југозападен ветер. ...
сите 189 | | | веќе видена

Актуелниот директор на државниот катастар Борис Тунџев, кадар на СДСМ, во 2011 година, во улога на геодет, утврдил дека Космос на Фијат Цаноски е дивоградба, ...
сите 29 | | | веќе видена

Општините, но и многу државни институции, јавни претпријатија, основни училишта – сите заклучно со септември должат 305 милиони евра. Овие долгови на државните ...
сите 8 | | | веќе видена

next