Економски

Македонски деловни луѓе од Егејска Македонија со поддршка за кампањата Нашето име е Македонија на ММДЧП Соопштението го пренесуваме во целост: Двајца ...
сите 13 | | | веќе видена

Воен авион Мираж 2000 со два члена на екипаж полетал од воeната база Нанси Орсеј во Франција и исчезнал по 11 часот по локално време во планински предел меѓу ...
сите 14 | | | веќе видена

Грчки Хеленик Петролеум отвори спор со македонската влада и бара отшета од 32 милиони долари поради непочитување на купопродажниот договор за рафинеријата ...
сите 4 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во интервјуто на Сител се пофали дека цвета бизнисот со масло од марихуана во земјава. -Имаме лиценца дадено за медицинско масло од ...
сите 100 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вечерва во интервју дадено за вестите на Сител рече дека се стопира мегаломанското градење, но ќе се дозволи градење со усул. Но, и ...
сите 9 | | | веќе видена

Премиерот на Владата Зоран Заев, во вечерното интервју дадено за вестите на Сител јавно призна непотизмот продолжува да царува во јавната администрација, ...
сите 6 | | | веќе видена

Зоран Заев спротивно на волјата на граѓаните го продава името на државата. Граѓаните јасно и недвосмислено на референдум кажаа дека не се согласуваат со ...
сите 19 | | | веќе видена

Четириесетгодишен вработен во охридската противпожарна служба утринава нападнал повеќе негови колеги и е осомничен дека извршил неколку кривични дела. ...
сите 31 | | | веќе видена

Пожарникар во охридската Пожарна со тешки телесни повреди е пренесен на хируршкото одделение при општата болница откако бил нападнат од страна на негов колега. ...
сите 31 | | | веќе видена

Ова веќе не е држава од моментот кога се тргна комплетна деструкција на Македонија, како правен систем. Од поделба на власт до формирање на СЈО. И сега имаме ...
сите 34 | | | веќе видена

next