Економски

Временската прогноза на метеоролозите очигледно се исполни, на повисоките планини и места утрово врне снег. Вистинска зимска идила во моментов има и во ски ...
сите 11 | | | веќе видена

Maкедонскиот дизајнер на автомобили Славче Таневски, кој пред неколку дена на саемот за автомобили во Женева, Швајцарија, го претстави своето врвно дело, ...
сите 4 | | | веќе видена

Споменикот „Воин на коњ“ да замине за Атина, а атинскиот „Тркач“ да пристигне во Скопје била идејата на министерката за култура на Грција, пренесена на средба ...
сите 60 | | | веќе видена

За македонскиот јазик, за неговото признавање, преименување или негирање од кого било и на каков било начин, не може и не смее да одлучува која и да е ...
сите 36 | | | веќе видена

Криминалната власт на чело со Зоран Заев вчера застана зад криминалот на Спасовски. СДСМ не ја поддржа интерпелацијата на Спасовски и со тоа ги одобри ...
сите 52 | | | веќе видена

Страдаат од Заевизам, менуваат ставови и никој не може сериозно да ги сфати, сега почнаа да не срамат на меѓународна сцена, како за „традициите„ на ...
сите 221 | | | веќе видена

Старите занаети изумираат, но на нивно место се појавуваат. Ковачите, јорганџиите и кујунџиите едвај опстојуваат, но маникирите, козметичарите и фризерите ...
| | веќе видена

Денес со длабока тага одново се потсетивме на 76 години од депортацијата на македонските Евреи, на трагедијата и ужасите на Холокаустот што ни се случија во ...
сите 85 | | | веќе видена

Согласно најновите податоци од Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби, во текот на вчерашниот ден биле прегледани тројца пациенти ...
сите 49 | | | веќе видена

Пречистителната станица во Трубарево, што ќе биде изградена до следната година ќе биде огромен трошок и за градот Скопје и за скопски Водовод. Овие трошоци ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

next