Економски

Во наредните неколку дена ќе има околу четириесеттина огласи за вработување во јавните здравствени установи низ државава, велат упатени во оваа област за ...
сите 24 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник и заменик министер за економија, а денес успешен менаџер Зоран Витанов на гостувањето во „24 Анализа“, каде соговорници му беа Трифун ...
сите 8 | | | веќе видена

Дека регистрацијата на пензионерите е тека бирократија реагираа и дел од експертите. Аналитичарите кои ги консултираше Фактор велат дека составувањето на ...
сите 76 | | | веќе видена

ЕБОР ќе насочи една третина од своите инвестиции во Србија во зелената економија Директор на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) за Србија и Западен ...
сите 4 | | | веќе видена

Десетици милиони евра расипнички се фрлаат за Зоран Заев да го покрие капитулантскиот договор и да го оправда прифаќањето на грчките линии. Граѓаните сами ги ...
сите 287 | | | веќе видена

Странските претставници кои доѓаат во Македонија, доаѓаат за сопствена агенда, не доаѓаат за агендата на народот, истакна Зоран Витанов од Асоцијацијата на ...
сите 8 | | | веќе видена

Екраните на мобилните телефони, таблетите, компијутерите, лошото осветлување, греењето и климата – сите овие фактори можат да предизвикаат зголемен замор на ...
| | веќе видена

Уставниот суд на денешната седница треба да одлучува за уставноста и законитоста на Одлуката за распишување на референдум, донесена од Собранието на Република ...
сите 245 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска во нејзиното гостување во „Отворено“ на телевизија Алфа, вели дека Уставниот суд може да направи пресврт ако сака и ако може ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи, преку електронскиот систем за јавни набавки, склучи договор за набавка на репрезентативен материјал, а проценетата вредност ...
сите 26 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Кисела Вода, во населба Драчево, село Драчево и Писојница. Тука сме на средби со граѓаните да продискутираме околу актуелните ...
сите 47 | | | веќе видена

next