Архива на вести за 14 Август 2019

Бојан Јовановски (Боки 13), кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Орце Камчев, се заканува дека ќе објави докази за криминалните врски на ...
сите 56 | | | веќе видена

Во тек е финансиска истрага за случајот „Рекет”, се вештачат одземените електронски уреди, а за дел се прават напори за декриптирање на пронајдените содржини, ...
сите 463 | | | веќе видена

Сашо Донев претседателот на ОК на Вмро Дпмне на прес конференција упати обвинувања на адреса на директорката на ЈП „Билјанини извори“, Гордана Јованоска. ...
сите 11 | | | веќе видена

Граѓанските организации остро ја осудуваат скандалозната, недолична, хомофобна изјава на Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, ...
сите 30 | | | веќе видена

Потполковникот Ментор Саити од Гостивар е поставен за нов командант на специјалната единица Ренџери при Полкот за специјални операции на АРМ. Саити своето ...
сите 2 | | | веќе видена

ЛГБТИ луѓето зборот „педер“ го слушаат секојдневно; во училиштата, на улица, во државните институции, од ресторани и берберници до полициски станици. Да се ...
сите 99 | | | веќе видена

ЛГБТИ луѓето зборот „педер“ го слушаат секојдневно; во училиштата, на улица, во државните институции, од ресторани и берберници до полициски станици. Да се ...
сите 65 | | | веќе видена

Во краткото интервју за МИА премиерот Зоран Заев проговори во врска со реакциите што ги предизвика неговата синоќешна изјава во Клубот на пратениците. Сите ...
сите 71 | | | веќе видена

Смешно и безобразно е кога Зоран Заев, неколкукратно аболициран политичар и човек кој инфлагранти е фатен во извршување кривично дело, зборува за одговорност, ...
сите 277 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот е сосема спротивна на она што тој се залагаше и ветуваше борба против нападите врз медиумските работници. Ова стои во реакцијата на ...
сите 128 | | | веќе видена

,,Почитуван премиере Заев, ЛГБТИ луѓето зборот „педер“ го слушаат секојдневно; во училиштата, на улица, во државните институции, од ресторани и берберници до ...
сите 134 | | | веќе видена

,,Ние долупотпишаните граѓански организации, остро ја осудуваме скандалозната, недолична, хомофобна изјава на Претседателот на Владата на Република Северна ...
сите 29 | | | веќе видена

На 15 август 1894 година во Ресен (во куќата на Татарчеви) се одржало советување на првенците на ТМОРО. Со советувањето непосредно раководеле Даме Груев и Пере ...
сите 2 | | | веќе видена