Полицијата поднесе кривична против три лица. Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „узурпација на недвижности“, СВР Охрид поднесе кривична ...
сите 62 | | | веќе видена

Познатиот кардиохирург од Охрид Д-р Марјан Шокароски беше дел од тимот за трансплантација на срцето. Шокароски беше дел од тимот и во првата трансплантација, ...
сите 40 | | | веќе видена

Здружението за мултикултурна интеграција, "Инклузија" и доц. Д-р Никола Митровиќ, раководител на подрачната единица на историскиот архив на Република Северна ...
сите 3 | | | веќе видена

Нема ништо поубаво од тоа да го дочекате изгрејсонцето со вест која ќе гласи дека уште еден млад човечки живот е спасен благодарение на хуманоста од луѓето, но ...
сите 176 | | | веќе видена

Холандските туристи Македонија ја избраа за најпосакувана туристичка дестинација за 2021 година. Земјава доби Златна награда за дестинација за патување. ...
сите 51 | | | веќе видена

next