Продолжен зимскиот распуст. Владата на Република Македонија, покрај серијата мерки со кои се веќе задолжени надлежните министерства, во функција на заштита на ...
сите 38 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 27 | | | веќе видена

Вршителот на должност градоначалник, Константин Георгиески, денес, оствари средба со директорот на ЦУК, Агрон Буџаку. Тема на разговор беше проектот што ЦУК го ...
сите 10 | | | веќе видена

Полицаецот бил нападнат кога решавал тепачка на „Партизанска“. Рано утрово, во 03 часот, на улицата „Партизанска“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со ...
сите 19 | | | веќе видена

ЈП „Билјанини Извори“ ја известува јавноста дека на ден 19. 01 2019 година (сабота) јавниот градски паркинг со кој стопанисува претпријатието ќе биде бесплатен ...
сите 119 | | | веќе видена

next