Лешанец вчера го пријавил за исчезнат својот син. Според соопштението од Канцеларијата за односи со јавноста при СВР Охрид, на 23-ти октомври оваа година, во ...
сите 3 | | | веќе видена

Денес се одбележува споменот на Светиот апостол Филип ѓакон. Православните верници денес го одбележуваат светиот апостол Филип, со потекло од Кесарија (денешна ...
сите 26 | | | веќе видена

НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид заедно со кафе терасата „Аквариус“ од Охрид во среда 24 октомври од 11 часот започнуваат со хуманитарната акција:„Ви ...
сите 8 | | | веќе видена

Фејсбук, на својот официјален сајт за вработување има објавено отворено работно место за Македонец. Успешниот кандидат ќе работи со македонскиот пазарен тим за ...
сите 6 | | | веќе видена

next