Со одигрувањето на натпреварите од првото коло синоќа во спортската сала „Билјанини Извори“ започна турниот во кошарка 3х3. Во групата „А“ постигнати се ...
сите 8 | | | веќе видена

Утре се празнува празникот Свети Јован Богослов , слава на манастирот Свети Јован Канео. Апостол Свети Јован е еден од дванаесетте апостоли на Исус Христос и е ...
сите 19 | | | веќе видена

next