Полицијата поднесе кривични за „силување во Струга. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Џ.С. (39) од ...
сите 115 | | | веќе видена

Попладнево, мотор се „сруши“ на кружен кај Охридска банка. Нема повредени при удар на мотор во возило на кружниот тек на почеток на булеварот „Македонски ...
сите 3 | | | веќе видена

next