Пламените јазици ги изгаснала сопругата. Вчера во 13.15 часот во Полициската станица Охрид, О.С.(54) од село Лескоец, охридско, пријавил пожар во неговата ...
сите 61 | | | веќе видена

Започна првиот фестивал Taste Ohrid 2018. Фестивалот поддржан од локалната самоуправа ќе придонесе за гастрономско свестување на Охрид. Настанот со светско ...
сите 17 | | | веќе видена

За прв пат оваа година љубителите на планинските спортови и одличната храна ќе можат да учествуваат на Taste Ohrid 2018 , кој ќе се одржи од 12 до 14 ...
сите 18 | | | веќе видена

Синоќа се одржа свечено отворање на третото издание на Младински турнир „ЛАСКЕР 2018“. На присутните им се обрати пртеседателот на ШК ЛАСКЕР Охрид Наташа ...
сите 3 | | | веќе видена

Овој викенд, од 12-ти до 14-ти октомври , ќе се одржи првото издание на Taste Ohrid 2018 каде учесниците ќе имаат можност да се вклучат во велосипедски тури ...
сите 31 | | | веќе видена

next