По повод одбележувањето на Неделата на млади, која традиционално се одржува во периодот од 1 до 7 октомври, волонтерите од Клубот на Млади при Црвен Крст Охрид ...
сите 5 | | | веќе видена

После Скопје, Кочани, Штип, Прилеп и Кичево, Охрид во Хуманитарна мисија. Меѓународна Хуманитарна Поетска Манифестација „СО БОСОНОГАТА ПО ПАТОТ НА СВЕТЛИНАТА” ...
сите 8 | | | веќе видена

Фестивалот ќе понуди една нова поинаква слика за Струга, смета организаторот Затуровска. Уметници од Македонија од денеска до недела ќе ја изразат својата ...
сите 10 | | | веќе видена

Македонската православна црква – Охридска архиепископија, од денеска до 7-ми октомври годинава ќе одржи Архиепископски црковно-народен собор, во манастирот ...
сите 58 | | | веќе видена

Општина Дебрца и Боречката организација бараат дел од манифестациите на Асномската прослава во Пелинце да се префрлат во Црвена Вода. Македонската државност да ...
| | веќе видена

Заев почнува преговори со пратениците на ВМРО ДПМНЕ. До крајот на неделата се очекува да се знае резултатот, дали е постигнато мнозинство. -„Ние остануваме на ...
сите 234 | | | веќе видена

next