На полноќниот прес, Мицкоски ги исклучи од ВМРО-ДПМНЕ седумтте пратеници кои гласаа „за“. На полноќ од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција се обрати ...
сите 132 | | | веќе видена

Утре, петок во 12 часот во „Прличевата одаја“ на НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид ќе се одржи средба со роднокрајниот автор – поетот Наум Трајчески кој ...
сите 63 | | | веќе видена

next