Организатор на традиционалниот фестивал на детска песна „Распеано рибарче“ Здружението на музичари и изведувачи од Охрид започна со подготовките на новото ...
сите 3 | | | веќе видена

На ден 01. 11. 2018 година (четврток) со почеток од 16 часот ќе се одржи Хуманитарен спортско – социјален настан под име “ Охрид трчаТ за Сара “. Охрид трчаТ ...
сите 78 | | | веќе видена

next