По девет кандидати за претседател на РМ од ВМРО ДПМНЕ, се пријави првиот кандидат од редовите на СДСМ. Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов е првиот кандидат ...
сите 195 | | | веќе видена

Стапува на сила новото име на државата! Вечерва во Службен весник ќе бидат објавени уставните измени кои ги изгласа Собранието, потврди за НоваТВ директорот на ...
сите 17 | | | веќе видена

Создавање поповолни услови за остварување на изборните права на лицата со хендикеп, побара денеска „Полио Плус“. Полио Плус- граѓанската организација на лица ...
сите 53 | | | веќе видена

Најскапиот апартман на парискиот пазар на недвижности продаден е за 39 милиони евра на неидентификуван индустријалец кој ја напушта Британија поради Брегзит. ...
сите 14 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Тројцата Свети архиереи. Светителите Василиј Велики, Григориј Богослов и Јован Златоуст имаат секој ...
сите 6 | | | веќе видена

Рано утрово, две лица се степале во Охрид. Утрово околу 05 часот, на улицата „Вардар“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад помеѓу Е.З.(30) и ...
сите 19 | | | веќе видена

next