МАКЕДОНИЈА-БЛОКИРА, со соопштение најавува народни собири во Вевчани и Охрид. Во соопштението стои: Ве известуваме дека движењето против уставните промени ...
сите 103 | | | веќе видена

Општина Охрид распиша конкурс за доделување ба општинската награда Патрон на градот „Свети Климент Охридски“. По повод 8-ми Декември - „Св.Климент Охридски“, ...
сите 17 | | | веќе видена

Пациент во критична состојба пред неколку дена е префрлен од Охридскиот центар за кардиоваскуларни заборувања на Клиниката за кардиологија во Скопје, затоа што ...
сите 6 | | | веќе видена

Ракометниот натпревар се играше за помош на Сара од Охрид и Зоран од Ложани. Екипата на Стружанка направи изненадување на натпреварот од десеттото коло во ...
сите 10 | | | веќе видена

next