Во рамките на традиционалната Полска вечер на фестивалот „Охридско лето“ вечерва во црквата „Света Софија“ со почеток во 21 часот ќе се одржи целовечерен ...
сите 42 | | | веќе видена

Врз основа на јавниот интерес во врска со Огласот за јавна набавка за Ангажирање на градежна механизација за спроведување на административно управни акти за ...
сите 132 | | | веќе видена

Богата програма од класичниот репертоар , од романтизам, преку класицизам и веризам, понудија солистите на Националната Опера и Балет(НОБ) од Скопје на гала ...
сите 29 | | | веќе видена

Крадецот од Израел ќе добие пријава. Како што информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид, „ На 15.07.2019 во 22.45 часот бил лишен од слобода и задржан ...
сите 95 | | | веќе видена

Загрепскиот младински театар од Хрватска вечерва на фестивалот „Охридско лето“ ја носи театарската претстава „Хадерсфилд“ од Угљеша Шајтинец, а во режија на ...
сите 43 | | | веќе видена

next