Претседателката на советот Живка Ангелоска синоќа во Центарот за култура "Григор Прличев", присуствуваше на изложбата на жените сликари од здружението ...
сите 7 | | | веќе видена

Возило удрило во две девојки кои непрописно преминувале коловоз. Вчера околу 17 часот на улица „Пролетерски Бригади“ во Струга, патничко возило „Опел Вектра“ ...
сите 155 | | | веќе видена

ЈП „Билјанини Извори“ во месец јануари распиша јавен конкурс за поддршка на млади и талентирани спортисти во индивидуалните спортови на територија на Општина ...
сите 10 | | | веќе видена

next