СДСМ и градоначалникот Јован Стојансоки ветуваа транспарентност и услужна општина за сите. Граѓаните никако да ја видат ветуваната транспарентност, а ...
сите 10 | | | веќе видена

Новата пратеничка група ќе биде официјализирана идната недела. Новата пратеничка група, ќе ја сочинуваат пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Елизабета Канчевска Милеска, ...
сите 438 | | | веќе видена

39 годишен стружанец тешко повредил сограѓанка. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Т.А.(39) од Струга, ...
сите 119 | | | веќе видена

Во недела (28.10.2018) од 19 часот, во Спортската сала „Билјанини Извори“, ќе се одржи голем хуманитарен хепенинг за помош на 15-годишната Сара Настеска, на ...
сите 80 | | | веќе видена

Охрид е домаќин на Самитот на Асоцијацијата на спортски новинари од Југоисточна Европа. На присутните спортски новинари и бројните гости топло добредојде им ...
сите 26 | | | веќе видена

next