Архива на вести за 14 Август 2019

Ливерпул го освои четвртиот европски Суперкуп во својата историја, откако победи со 5:4 (2: 2 во регуларното време), по изведување на пеначи на „Водафон ...
сите 53 | | | веќе видена

 Деновиве, додека сите се на одмори и преферираат живот во бикини, низ Копенхаген шетаат креативно облечени жени и пријателки, кои делуваат амбициозно и ...
сите 3 | | | веќе видена

Во одредени услуги на „Гугл“ на оперативниот систем „Андроид“ ќе можеме да влегуваме користејќи го пребарувачот „Хром“ и отпечаток од прст наместо со лозинка. ...
сите 8 | | | веќе видена

ОДГОВОРИ НА СЕДУМТЕ НАЈЧЕСТИ ПРАШАЊА ШТО МИ ГИ ПОСТАВУВААТ ВО ВРСКА СО МОЈОТ ОДНОС КОН АФЕРАТА “РЕКЕТ” Во неколку коментари на различни постови, Aleksandar ...
сите 20 | | | веќе видена

Европскиот шампион Ливерпул, додаде уште еден пехар во своите витрини, откако во Европскиот Супер куп го совладаа Челси по подобро изведување на пенали. Во ...
сите 51 | | | веќе видена

Неколку илјади пожарникари се борат со шумски пожари во Грција, а најголемиот е на островот Евија, северно од Атина, кој и натаму е вон контрола, пренесува ...
сите 78 | | | веќе видена

Неколку илјади пожарникари се борат со шумски пожари во Грција, а најголемиот е на островот Евија, северно од Атина, што се уште е вон контрола. Според денешни ...
сите 81 | | | веќе видена

Почнувајќи од денес, Google додаде нова и корисна функција за Android корисниците... Почнувајќи со Pixel уредите, сопствениците ќе може да го потврдат својот ...
сите 7 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор во Косово, Филип Коснет, денеска изјави дека неговата земја ќе се вклучи во решавање на проблемот на исчезнатите лица на Косово. Клан ...
сите 9 | | | веќе видена

Сите знаеме дека портокалот и евкусно и здраво овошје богато со витамин Ц, но најголем проблем е лупењето. Имено, ако тешко ви оди, ставете го портокалот ...
сите 75 | | | веќе видена

Денес се одбележува Откривање и пренос на моштите на Светиот првомаченик и архиѓакон Стефан. Верниците го посетуваат манастирот Свети Стефан во Охрид. Житие: ...
сите 15 | | | веќе видена

Кочани и Крива Паланка стануваат дел од широко распространетата продажна мрежа на Тиго Фајнанс, а жителите на овие два града сега имаат нова физичка точка за ...
сите 10 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер немаа проблеми и рутински ги победија првите ривали на АТП-турнирот во Синсинати, што е камбек за двајцата тенисери по епското ...
сите 112 | | | веќе видена

Незаборавно музичко патување со четири гитари приреди синоќа италијанскиот квартет „Апеирон“ за многубројната публика на фестивалот „Охридско лето“.Врвните ...
сите 60 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 2 август. Денеска е Откривање и пренос на моштите на Св. архиѓакон Стефан. За моштите на свети ...
сите 16 | | | веќе видена

Екипите на Градот Скопје денеска ја започнаа реконструкцијата на коловозот на булеварот Крсте Петков Мисирков од раскрсница кај Судска Палата до клучката ...
сите 134 | | | веќе видена