Архива на вести за 14 Август 2019

Натамошен раст на економијата, но веројатно поумерен во споредба со првото тримесечје, се прогнозите на Народната банка за вториот квартал од 2019 година. ...
сите 32 | | | веќе видена

Десет македонски документарни филмови ќе бидат прикажани во рамки на програмата на јубилејното 10. издание на Фестивалот на креативен документарен филм ...
сите 48 | | | веќе видена

Натамошен раст на економијата, но веројатно поумерен во споредба со првото тримесечје, се прогнозите на Народната банка за вториот квартал од 2019 година. ...
сите 36 | | | веќе видена

 Речиси секој се восхитува на бројот на следбеници на профилите на познатите. Но, неретко забораваме дека многу од нив би направиле сè за да го зголемат овој ...
сите 11 | | | веќе видена

Борис Дамовски, режисер и еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, на фејсбук ја коментира скандалозната изјава на премиерот ...
сите 6 | | | веќе видена

Планот на АД Електрани е РЕК „Осломеј“ во Кичево во иднина да работи со поголем интензитет од претходно. Ова го најави генералниот директор и претседател на ...
сите 4 | | | веќе видена

Медиумите од Шпанија пренесуваат нови детали од средбата на делегацијата на Барселона со Леонардо во Париз, пресврт во преговорите се случил кога спортскиот ...
сите 320 | | | веќе видена

Во рамките на фестивалот „Охридско лето“ вчера во црквата „Света Софија“ се одржа завршен концерт од Меѓународниот семинар по виолина, виола, клавир, барокна и ...
сите 59 | | | веќе видена

 Речиси и да не постои научно фантастичен филм што нема сцена во вселената. А благодарение на денешната технологија, овие сцени стануваат сè поспектакуларни. ...
сите 3 | | | веќе видена

Седумнаесетгодишно момче го загубило животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник.Напаѓачот е ...
сите 78 | | | веќе видена