Архива на вести за 14 Август 2019

Јас, уште еднаш напоменувам, сум човекот којшто го пријави овој случај. Да не биде тоа заборавено. Денеска оваа политичка гарнитура, преку извршната власт, ...
сите 103 | | | веќе видена

Скопје, 13 август 2019 (МИА) – Премиерот Зоран Заев изјави дека нема да дозволи индивидуалци ја срушат власта, верува во темелна и брза истрага за случајот ...
сите 230 | | | веќе видена

Полната месечина во водолија настапува на 15 август. Се случуваат важни трансформации па нешто морате да отфрлите од минатото за да можете да одите напред и да ...
сите 74 | | | веќе видена

Приходите од продажба на ОИЛКО во првото полугодие пораснале за 360.000 евра и достигнаа 3,2 милиони евра. Ова значи дека веројатно пораснале нарачките од ...
сите 72 | | | веќе видена

Голи оток по шест децении е напуштен и единствените посетители се љубопитните туристи, нудисти и ретки истражувачи. Сега на островот се останати само овци, кои ...
сите 8 | | | веќе видена

Неколку илјади пожарникари се борат со шумски пожари во Грција, а најголемиот е на островот Евија, северно од Атина, што се уште е вон контрола. Според денешни ...
сите 85 | | | веќе видена

Одлуката на Владата за отстранување на симболот на Сонцето од Вергина е за општините, државните и локални институции и со неа се имплементира Преспанскиот ...
сите 142 | | | веќе видена