Музејот

  во

  Partita Della Lattina е навидум убав италијански израз кој делува како назив за фестивал, за вино или за средновековен замок. На германски овој израз е познат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Mодната куќа Сен Лоран за празниците им подари на своите пријатели проекција на култниот филм “Убавицата на денот”, за кој шпанскиот режисер Луис Буњуел освои ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Лувр не само што е најпосетениот музеј во светот, туку и пречекал десет милиони посетители во 2018 година што е невидена бројка за еден меѓународен музеј, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Директорот на галеријата „Уфици“, познат музеј во Фиренца, од Германија побара враќање на слика од холандскиот сликар Јан ван Хујсум од 18. век, која нацистите ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Културата е на дното- оценка на работници од оваа област. Отворање работни места и повисоки плати, се клучните барања. Велат дека примањата се потценувачки. Се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Делови од народни носии и накит, како и предмети за домаќинство направени од дрво, текстил, метал и грнчарија, ќе бидат дел од изложбата „Етнолошкото ...
  сите 16 | | | веќе видена