Музејот

  во

  Голем пожар ја уништи поранешната бразилска кралска палата, во која е сместен Националниот музеј, најстарата научна институција во земјата и најголемиот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Националниот музеј на Бразил во Рио де Жанеиро, најстарата научна институција во земјата, целосно изгоре во пожар, при што се уништени повеќето од 20-те ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во пожарот се уништени  и некои од првите фосили пронајдени во Бразил, пренесува АП. 20 милиони вредни артефакти изгореа во пожарот што го зафати Националниот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Ноќеска пожар го зафати 200 години стариот Национален музеј во Рио де Жанеиро, еден од најстарите во Бразил, а пожарникарите и вработените се бореле да ги ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Голем пожар избувна во 200-годишниот Национален музеј на Бразил во Рио де Жанеиро, зафаќајќи ја целата структура и оставајќи ги работниците да се борат за да ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Голем пожар вчера изби во 200 години стар Национален музеј во Рио Де Жанеиро. Музејот е еден од најстарите во Бразил, а со пожарот се уништени огромен број на ...
  сите 44 | | | веќе видена