Музејот

  во

  Општина Виница подготвува богата културно-забавна програма по повод одбележувањето на Павловден – празникот на градот. Според започнатата практика од минатата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  До 12 август во Музејот на современа уметност ќе биде отворена изложбата „Гласање и гласови“, која претставува 50 постери од кампањите за референдумите во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Крушево го изготви идејното решение за уредувањето на вечното почивалиште на Тоше Проески на Гумење и очекува до средината на јули Владата да одлучи за нивното ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Крушево го изготви идејното решение за уредувањето на вечното почивалиште на Тоше Проески на Гумење и очекува до средината на јули Владата да одлучи за нивното ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Изложбата „Votes and voices“ во Музејот на современата уметност го означи почетокот на проектот „Поддршка за изборните реформи во Северна Македонија“.Проектот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  До 12 август во Музејот на современа уметност ќе биде отворена изложбата „Гласање и гласови“, која претставува 50 постери од кампањите за референдумите во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Инженерската институција на Македонија и Комората на овластени архитекти и овлатени инженери, под покровителство на претседателот на Република Северна ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Педесетина ученици од неколку скопски основни училишта создаваа уметнички и дела од применетата уметност во рамките на едукативно-креативните работилници што ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Се развива соработката меѓу Република Македонија и Руската Федерација и ова е една од можностите за проширување на соработката, изјави амбасадорот на Руската ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Вечерашниот концерт на контратенорот Бојан Булатовиќ и пијанистката Драгана Димиќ од Србија во рамки на „Скопско лето“ од технички причини ќе се одржи во ...
  | | веќе видена

  Сигурно сте слушнале за сируп од агава, за тоа дека од некои видови Агава се добива сладок сок кој може да се пие веднаш или со алкохолно вриење да се претвори ...
  сите 5 | | | веќе видена