Музејот

  во

  Сите произведувачи на автомобили ги апдејтираат своите дизајнерски филозофии за да тие да останат свежи и современи. Понекогаш, меѓутоа, компаниите одбираат ...
  | | веќе видена

  Вредна слика на холандскиот мајстор Ван Гог била украдена синоќа од холандски музеј, кој во моментов е затворен поради пандемијата на коронавирус. Според ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Од холандски музеј кој е затворен поради пандемијата на коронавирусот, синоќа е украдена слика на холандскиот уменик Винсет Ван Гог чија вредност се проценува ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Холандија е само уште една од земјите во Европа која нареди затворање на сите културни институции поради пандемијата на коронавирусот, но е прва во која ...
  сите 8 | | | веќе видена

   Цртаните филмови го одбележуваат детството на повеќето луѓе, а многумина кои пораснаа во 90-тите години сигурно добро се сеќаваат на легендарниот морнар ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Наскоро во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“, ќе излезе од печат книгата „Како да станам моден дизајнер?“ од Зорка Тодорова-Младеновиќ. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Германската сојузна влада издвои 50 милијарди евра за помош на уметниците и на бизнисите поврзани со културата, кои трпат штети за време на пандемијата од ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во времево на светска пандемија и нагласени мерки за превенција и заштита од корона вирусот, безмалку целата култура, сите планирани активности на ова поле, се ...
  сите 9 | | | веќе видена