Музејот

  во

  Убаво е да си играме идеологии во Македонија, убаво левицата да претендира на левичарски идеали а десницата на конзервативни позиции. А центар нема или се’ е ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Пратеникот од редовите на десничарската Алтернатива за Германија (АфД), Франк Магниц, е претепан и сериозно повреден во нападот што полицијата го опиша како ...
  сите 25 | | | веќе видена

  На гасоводната мрежа не е ниту новата зграда за јавна администрација каде се сместени УЈП, Министерството за правда, Катастарот и Одделението за имотно правни ...
  | | веќе видена | слични

  Веќе седум години Струмица е гасифицирана општина, но ниту една од државните институции не се грее на гас. Тие и понатаму се греат на нафта иако до нивните ...
  сите 11 | | | веќе видена