Музејот

  во

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе се одржат нови рочишта за „Тендери“, „Тортура“ и раздвоената постапка за „Насилство во општина Центар“ на Специјалното ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Скопје, 1 ноември 2018 (МИА) – Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе се одржат нови рочишта за „Тендери“, „Тортура“ и раздвоената постапка за „Насилство во ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе се одржат нови рочишта за „Тендери“, „Тортура“ и раздвоената постапка за „Насилство во општина Центар“ на Специјалното ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе се одржат нови рочишта за „Тендери“, „Тортура“ и раздвоената постапка за „Насилство во општина Центар“ на Специјалното ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Изложбата „Подарени дела од Чехословачка“ од колекцијата на Музејот на современата уметност беше отворена синоќа во националната установа. На отворањето на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Со балетската претстава “Лебедово езеро” на Чајковски на 2 ноември (20 часот, МОБ) стартуваат годинешниве 19. по ред Есенски музички свечености кои до 27 ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Со проекција на филмот „Седмиот печат“, вечерва во Музејот на современата уметност (МСУ) почнува дводневната филмска и видео програма „Препрочитување на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Изложбата „Подарени дела од Чехословачка“ од колекцијата на Музејот на современата уметност беше отворена синоќа во националната установа.На отворањето на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во Музејот на современата уметност синоќа, во присуство на многубројни гости и љубители на уметноста, свечено беше отворена изложбата „Подарени дела од ...
  сите 7 | | | веќе видена