Музејот

  во

  9 февруари 2019 1540.- Во местото Рудај Филдс, во близина на англискиот град Честер, се одржала првата трка со коњи во светот. 1573.- По поразот на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Унгарија врши реконструкција на нејзината политичка историја преку спомениците во државата, пренесуваат светските медиуми, посочувајќи го примерот со статуата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Колекцијата на холандска уметност од овој период, на белгискиот кралски музеј на ликовна уметност, има вкупно 320 уметнички дела и е најважната во Белгија, од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Семејството Рокфелер донираше 200 милиони долари во Музејот на современа уметност во Њујорк, соопшти ја од музејот. Таа е една од најголемите суми што некогаш ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Управата на американската социјална мрежа „Фејсбук“ соопшти дека по грешка му забранила на Музејот за уметност и историја во Женева да користи слики од статуи ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Управата на американската социјална мрежа „Фејсбук“ соопшти дека по грешка му забранила на Музејот за уметност и историја во Женева да користи слики од статуи ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Управата на американската социјална мрежа „Фејсбук“ соопшти дека по грешка му забранила на Музејот за уметност и историја во Женева да користи слики од статуи ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Оскаровката Џенифер Лоренс (28) се сврши за Кук Марони (34), потврди нејзиниот портпарол, според магазинот „Пипл“. Тие се во врска околу осум месеци, а се ...
  сите 16 | | | веќе видена