Музејот

  во

  Германскииот „Фолксваген“ кон крајот на 1990-тите го почна производството на редизајнираната „буба“ за новата генерација возачи и продаде повеќе од 1,2 милиона ...
  сите 8 | | | веќе видена

  „Великата степа: историја и култура“ е насловена изложбата на Националниот музеј на Казахстан, која ќе се отвори утревечер во 19 часот во Археолошкиот музеј во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Траекторија“ и „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство. Случајот ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Прогресот не е загарантиран. Може да биде забавен, забранет или узурпиран. И тогаш морате одново да се борите за него. Шпанскиот сликар Франциско Гоја ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Националниот ден на науката на 10 јули, формиран по повод раѓањето на еден од најголемите умови и научници од сите времиња на Никола Тесла, ќе се одбележи низ ...
  сите 3 | | | веќе видена