Истанбул

  во

  Државата најавува дека конечно ќе го стави во институционални рамки овој алтернативен начин на финансирање на бизнис идеи којшто не заживеа досега во земјава и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Мирсада Џуџевиќ Керими се предомисли и ја повлече претставката од Државниот санитарен и здравствен инспекторат за болницата Санте Плус. Мирсада е жената која ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Три дупнати гуми, многу авантури, убавини, богато искуство, возбуда и 1.500 извозени километри беа дел од вкупно 14-те дена кои велешаните Дејан Митров и Коста ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Коста Тахов и Дејан Митров со велосипед патуваа од родниот град Велес до Истанбул и назад, и ова за нив е незаборавно искуство кое уште долго ќе го паметат. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Одлуката на Вселенската патријаршија да дава автокефалност на цркви и без согласност на другите помесни цркви, веднаш предизвика реакции на Руската и на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Свадбата на пејачката Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал беше свадбена бајка.Популарната Емина неодамна се разведена од турскиот пејач и оттогаш медиумите не ...
  сите 8 | | | веќе видена