Истанбул

  во

  Истанбул, 31 октомври 2018 (МИА) – Турското Обвинителство денеска соопшти дека саудискиот новинар и дописник на Washington Post, Џамал Кашоги е задаваен веднаш ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Турското Обвинителство денеска соопшти дека саудискиот новинар и дописник на „Вашингтон пост“, Џамал Кашоги е задавен веднаш откако влегол во Генералниот ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Турското Обвинителство денеска соопшти дека саудискиот новинар и дописник на „Вашингтон пост“, Џамал Кашоги е задавен веднаш откако влегол во Генералниот ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Турското Обвинителство денеска соопшти дека саудискиот новинар и дописник на „Вашингтон пост“, Џамал Кашоги е задаваен веднаш откако влегол во Генералниот ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Турското Обвинителство денеска соопшти дека саудискиот новинар и дописник на „Вашингтон пост“, Џамал Кашоги е задаваен веднаш откако влегол во Генералниот ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во Истанбул го отвори најголемиот аеродром на светот, во присуство на повеќе од 50 високи функционери од целиот свет, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Францускиот министер за надворешни работи, Жан-Ив Ледријан, изјави дека Франција е подготвена да воведе санкции против Ријад ако се утврди дека саудиските ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Турското Обвинителство денеска соопшти дека саудискиот новинар и дописник на „Вашингтон пост“, Џамал Кашоги е задаваен веднаш откако влегол во Генералниот ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Со зимскиот распоред на летање што стапи во сила на Меѓународниот аеродром Скопје функционираат 37 редовни авиолинии до 35 дестинации што се опслужени од 13 ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Притисокот врз Саудиска Арабија расте поради убиството на новинарот Џамал Кашоги, кој беше убиен во конзулатот во Истанбул (2 октомври). Тој беше колумнист во ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Притисокот врз Саудиска Арабија расте поради убиството на новинарот Џамал Кашоги, кој беше убиен во конзулатот во Истанбул (2 октомври). Тој беше колумнист во ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Шефот на кабинетот на министерот за надворешни работи на Косово, Јетљир Зуберај ја демантираше изјавата на српскиот претседател, Александар Вучиќ дека за време ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Шефот на Кабинетот на министерот за надворешни работи на Косово, Јетљир Зуберај, ја демантираше изјавата на српскиот претседател, Александар Вучиќ, дека за ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Шефот на кабинетот на министерот за надворешни работи на Косово, Јетљир Зуберај ја демантираше изјавата на српскиот претседател, Александар Вучиќ дека за време ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Од новоотворениот аеродром во Истанбул, најголем во светот, денеска полета првиот авион кон турскиот главен град Анкара. Авионот на „Туркиш ерлајнс“ TK2124 ...
  сите 14 | | | веќе видена